-
MLA Handbook (Official)
Regular price $25.00Regular priceUnit price perSale price $25.00 -
Thank You for Arguing, Fourth Edition (Revised and Updated): What Aristotle, Lincoln, and Homer Simpson Can Teach Us about the Art of Persuasion
Regular price $19.00Regular priceUnit price perSale price $19.00 -
The Fifth Chamber
Regular price $17.99Regular priceUnit price perSale price $17.99 -
Read These Banned Books: A Journal and 52-Week Reading Challenge from the American Library Association
Regular price $12.99Regular priceUnit price perSale price $12.99 -
Composition and Grammar: For HCC by HCC
Regular price $26.99Regular priceUnit price perSale price $26.99 -
A Good Man Is Hard to Find and Other Stories
Regular price $19.99Regular priceUnit price perSale price $19.99 -
Save the Cat! Writes a Novel: The Last Book on Novel Writing You'll Ever Need
Regular price $16.99Regular priceUnit price perSale price $16.99 -
The Ancient Art of Thinking for Yourself: The Power of Rhetoric in Polarized Times
Regular price $30.00Regular priceUnit price perSale price $30.00 -
Writing Science: How to Write Papers That Get Cited and Proposals That Get Funded
Regular price $52.00Regular priceUnit price perSale price $52.00 -
A Manual for Writers of Research Papers, Theses, and Dissertations, Ninth Edition: Chicago Style for Students and Researchers
Regular price $18.00Regular priceUnit price perSale price $18.00 -
Steering the Craft: A Twenty-First-Century Guide to Sailing the Sea of Story
Regular price $16.99Regular priceUnit price perSale price $16.99 -
Language City: The Fight to Preserve Endangered Mother Tongues in New York
Regular price $28.00Regular priceUnit price perSale price $28.00 -
Webster's Spanish-English Dictionary for Students, Third Edition
Regular price $5.99Regular priceUnit price perSale price $5.99 -
On Writing Well: The Classic Guide to Writing Nonfiction
Regular price $19.99Regular priceUnit price perSale price $19.99 -
The Writing Rope: A Framework for Explicit Writing Instruction in All Subjects
Regular price $39.95Regular priceUnit price perSale price $39.95 -
Core Skills Language Arts Workbook Grade 4
Regular price $12.49Regular priceUnit price perSale price $12.49